Topic: Tworzenie spotów reklamowych

Hej. Czy ktoś z was wie, jak wygląda i gdzie odbywa się tworzenie profesjonalnych filmów reklamowych?

Re: Tworzenie spotów reklamowych

Profesjonalne spoty reklamowe najlepiej nagrywać i montować w studiu produkcji filmowej. Tego typu studia posiadają np. domy produkcyjne działające w Warszawie. Specjalisci z branży reklamowej poradzą sobie z każdym wyzwaniem filmowo-reklamowym. By wszystko brzmiało i wyglądało możliwie najlepiej, do produkcji filmów używa się sprzetu najwyższej jakości.

Re: Tworzenie spotów reklamowych

Warto dodać, że mimo iż klasyczny spot reklamowy liczy przeważnie tylko 30 sekund, to do jego powstania przyczynia się cały sztab ludzi. Potrzebny jest przede wszystkim scenarzysta, który powinien oprzeć swój scenariusz na oryginalnym pomyśle. Potrzebny jest lektor, a także przynajmniej jedna osoba grająca w reklamie. Czasem wystarczy sam obraz z podkładem muzycznym oraz z jakimś oryginalnym podpisem. Zazwyczaj jednak do spotu angażowani są aktorzy, którzy musza mieć odpowiednie stroje oraz charakteryzacje. O to muszą zadbać osoby odpowiedzialne za charakteryzację. Wreszcie poterzebni są operatorzy kamer, realizatorzy oraz montazyści. Ogólnie rzecz biorąc, pracy na planie jest sporo.

Re: Tworzenie spotów reklamowych

No tak. A gdy się oglada potem taką reklamę, to nie mysli się o tym, ile pracy wymaga zrealizowanie krótkiego spotu. Już chyba łatwiej jest zrealizowac animację.

Re: Tworzenie spotów reklamowych

Masz rację. Animacja nie wymaga angażowania aktorów, ich ubierania, malowania itp. Zdecydowanie szybciej powstaje niż tradycyjny spot.

Re: Tworzenie spotów reklamowych

Niemniej jednak chciałabym, żeby dla mojej firmy zrealizowano profesjonalny spot reklamowy. Jest to przekaz wielokrotnego użytku i można go emitować nawet przez całe lata.