Topic: Leczenie uzależnionego od alkoholu – potrzebuję porady

Pomagam mojej przyjaciółce, której brat według nas wpadł w alkoholizm objawy sa takie ze w zasadzie nic innego nie robi po pracy jak tylko pije, dowiedzialysmy się ze dostal już wiele upomnień w robocie ze przychodzi pijany i w końcu go wywala, wiec sprawa jest powazna. Brat nie ma rodziny, ale nie można zostawić człowieka tak samego…nie mamy pojęcia co takiego się stało, nie chce nic mówić, jest skryty a do tego wiecznie pijany. Pomóżcie, jak dotrzeć do takiego człowieka????

Re: Leczenie uzależnionego od alkoholu – potrzebuję porady

w ciąg wpaść łatwo, a wyjść później z nniego strasznie trudno, nie zazdroszczę…   

Jeśli chodzi o leczenie alkoholika to przede wszystkim ja bym zaczął od bardzo szczerej rozmowy z taką osobą, warto jednak spróbować dojść do źródła problemu, a więc do tego co spowodowało, że w ogóle sięga po ten alkohol. Jak to faktycznie nie da żadnych efektów to warto spróbować wybrać się z taką osobą do psychologa, choć tutaj znów siłą kobieta takiej osoby nie zaciągnie, ponowna szczera rozmowa. Ja wiem że to trudne, ale mnie z rodziną udało się tak ojca wyprowadzić z problemu, psycholog ostatecznie okazał się najlepsze, nie potrzebne były terapie.

właśnie, ja myślałam o czymś takim terapiaalkohol.pl/leczenie-alkoholizmu.html , tam jest i terapia i psycholog na miejscu, ale właśnie nie wiem czy to nie za dużo na początek.

Skoro chcecie temu człowiekowi naprawdę pomóc to nawet nie ma co się zastanawiać, taki ośredkowej to bardzo dobre mejsce, gdzie naprawdę mogą mu fachowo pomóc.

ja bym jednak zaczął od tego co napisałem. Sprawa jest tutaj dość prosta, jak ta osoba nie będzie tego chciała, a wsens wyjść z problemu, to z ośrodka może wyjdzie trzeźwa, ale zaraz znów się upiję. Naprawde wiem co mówię. Ten człowiek musi zrozumieć swój błąd, musi znaleźć wsparcie w radzenie sobie z problemem, który zapoczątkował to wszystko. Dlatego psycholog na początek będzie chyba najlepszy.

Dobra, mam pomysł, poproszę lekarza o przyjazd do domu jak będzie i to będzie w miarę trzeźwy u siebie.

bardzo dobre rozwiązanie, naprawdę zyczę dużo wytrwałości!