Topic: Ile kosztuje naprawa zawieszenia?

Po raz pierwszy mam okazję naprawiać zawieszenie w samochodzie i za bardzo nie orientuje się, jakie koszty mogą mnie czekać. Mechanik wspominał coś o tylnej belce, i jej wymianie. Nie wiem czym się sugerować przy szacowaniu wartości naprawy.

Re: Ile kosztuje naprawa zawieszenia?

Poproś mechanika, żeby zrobił ci najpierw wycenę zanim przystąpi do naprawy. Z doświadczenia wiem, że na przykład tylne belki w Peugeocie 206 można regenerować i to z bardzo dobrym skutkiem. Jeśli mechanik zacznie robić wymianę bez spradzenia takiej możliwości to na pewno nie zna się na rzeczy.

Jestem tego samego zdania, co kolega. Nie można wykonywać naprawy bez akceptacji klienta. Jestem mechanikiem i nigdy bym się tego nie podjął, gdyby klient nie znał kosztów. Trzeba postawić sobie pytanie, co by było gdyby okazało się, że klient nie ma środków na zapłatę. Nie jestem w stanie przecież kredytować każdej usługi i każdego zakupu części.

Jeśli zdecydowałaś się na zakup fracuskiego samochodu to musisz sobie zdawać sprawę, że pewne rzeczy wymagają regularnych napraw lub regeneracji. Przykładem jest już wspomniana tylna belka Laguna też ma bardzo słaby ten element. To akurat mój samochód i sporo o niej wiem.

Ja wykonywałem regenerację w tylnabelka.com, gdzie oprócz zawieszenia sprawdzili mi wszystkie inne podzespoły. Wiem, że zrobili kawał roboty. Teraz mam przynajmniej pewność, że przez jakiś czas mój samochód mnie nie zawiedzie. A i jeszcze odnośnie kosztów, to trudno podać wysokość nie znająć faktycznego uszkodzenia i listy części do naprawy.

Sądzę, że kilkaset złotych za tego rodzaju naprawę musisz mieć przygotowane.