Topic: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

Jaki rodzaj ogrodzenia uważacie za najbardziej praktyczny? Teraz jest moda na ogrodzenia kute, ale mi wciąż podobają się ogrodzenia drewniane, tylko właśnie one są strasznie niepraktyczne, bo ciągle trzeba je malować. A może takie ogrodzenia miejskie, panelowe ze zgrzewanych prętów?

Re: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

Czemu myślisz, że drewniany płot ciągle trzeba malowac? Jak kupisz dobrze zakompostowane drewno to wystarczy je tylko pociągnąc warstwą jakiegoś impregnatu raz na 3-4 lata i będzie ok. Wiadomo, że to dodatkowa robota i koszty, ale drewniane płoty są naprawdę ładne i trwałe, tylko trzeba je robić z dobrego drewna.

Re: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

Jeśli chodzi o kwestię praktyczności, to faktycznie drewniany płot nie umywa się do ogrodzenia panelowego. Zgrzewane i gięte pręty, z których robi się ogrodzenia panelowe są ocynkowane ogniowo, dlatego nie łapie ich rdza. Poza tym są lekkie i tanie, no i jest duży wybór jeśli chodzi o ich kształt czy wysokośc. Przejrzyj sobie tę stronę internetową drumar.pl/ogrodzenia_panelowe. Masz tu wybór przynajmniej kilku typów takich płotów, także jak chcesz zaoszczędzić na płocie to takie ogrodzenie jest idealne.

Re: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

Mnie ogrodzenia panelowe wokół domu jednorodzinnego jednak nie bardzo przekonują, ale już inne rodzaje ogrodzeń z tego serwisu drumar.pl/ są bardzo ciekawe. Zwłaszcza te kute ogrodzenia frontowe. Coś pięknego. Orientujecie się może ile kosztują takie ogrodzenia i ile kosztowało by wykonanie płotu o łącznej długości 120m?

Re: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

W cenach się nie orientuje, musłabyś popytać bezpośrednio w tej firmie DRU-MAR. W każdym bądź razie ogrodzenia kute na pewno do najtanszych nienależną. Z drugiej strony sa najbardziej trwałe, więc czasami warto od razu wydac nieco więcej i później mieć już spokój do końca życia. Jak postawisz plot drewniany, albo z paneli ogrodzeniowych to na pewno nie będzie on tak trwały.

Re: Jakie ogrodzenie jest najbardziej praktyczne?

No właśnie, wszystko jest kwestią kalkulacji ceny i efektu końcowego. Kute ogrodzenia są najtrwalsze, a przez to najbardziej praktyczne, tyle że dosyć drogie. Te mniej praktyczne są od razu tańsze. Tylko czy sens inwestować w coś niepraktycznego? wink