Topic: Projekt domu pasywnego, komu zlecić?

Hej wszystkim. Długo rozważałam z mężem i w końcu zdecydowaliśmy się na projekt domu pasywnego. Niestety pojęcia nie mam komu można to zlecić i kto zrobi to dobrze, wraz z całą potrzebną dokumentacją do uzyskania dotacji.

Re: Projekt domu pasywnego, komu zlecić?

Interesowałam się tym tematem rok temu, ale mam gdzieś ciągle zapisane namiary na firmę z którą się kontaktowałam. Co prawda musieliśmy przesunąć trochę plany ale namiary mogę ci wysłać. Wszytko masz na pw.

Postawiłem taki dom pasywny w Poznaniu a całym projektem i weryfikacją zajęła się dla mnie firma ekoprodet.pl. Wejdź sobie na ich stronę i poczytaj trochę. Jest tam sporo przydatnych informacji a jeżeli czegoś tam nie ma to można bez problemu do nich dzwonić. Odpowiadają na wszystkie pytania.

Nie mam pojęcia jak firma sprawuje się przy projektach takich domów ale u nas w firmie byli już 2 razy w ciągu ostatnich dwóch lat i robili audyt energetyczny. Super sprawa bo w ogólnym rozrachunku oszczędzamy jakoś ponad 35% energii w stosunku do lat poprzednich.

A wiecie może jak to jest z uzyskaniem tej dotacji? Zależy mi na tym, bo trochę by nas to odciążyło.

Jeżeli zlecisz to komuś fachowemu, tak jak już mówiłem, to nie będzie z tym żadnego problemu. Firma wykonuje projekty starannie i fachowo i dobiera wszystko tak żeby potem bez problemu można było uzyskać dofinansowanie.

Tak jak kolega wyżej napisał, ja zleciłem im wykonanie projektu oraz całą realizację od a do z. Z dotacją nie było żadnego problemu. Złożyliśmy potrzebne wnioski i otrzymaliśmy prawie 20 tysiecy zwrotu za koszta wdrożenia tego systemu.