Topic: Jaka jest cena za badania wody?

Witajcie. Niedawno odkryłam, że woda u mnie na działce ma nieprzyjemny zapach i smak. Nie wiem z czego to wynika. Zastanawiałam się też czy może to być wina kamienia w czajniku, ale nawet zwykła z kranu dziwnie smakuje. Powiedzcie mi czy powinnam wykonać jakieś badania? Można w ogóle to gdzieś zrobić? Dajcie  proszę znać.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

Może to wydać Ci się dziwne, ale ja regularnie badam wodę u mnie w domku letnim. Nie mogę przecież mieć pewności, czy sąsiedzi nie mają dziurawych szamb czy cokolwiek nie jest wpuszczane do gleby, z której ja potem pobieram wodę. Wolę nie ryzykować zdrowia.

Mi tez się wydaje, że należy robić regularnie badania wody cena akurat nie jest za to wysoka, a lepiej mieć pewność, co się pije. Szczególnie, jeśli ma się małe dzieci w domu. Jest taka firma jak: https://www.zbadamywode.pl/, do której można wysłać próbki i oni badają ją pod kątem obecności bakterii czy żelaza. Dostępne są różne badania, od podstawowych do poszerzonych. Wszystko zależy od tego, jakie są podejrzenia.

My z mężem też badamy wodę. Szczególnie od wtedy, gdy nasz najmłodszy syn zatruł się i przez tydzień miał biegunki. Później okazało się, że winna była woda ze studni na działce. Od tamtej pory nie ryzykujemy i raz na kilka miesięcy wysyłamy taką próbkę i badamy czy nie ma bakterii coli, jakiś azotanów i środków chemicznych.

Jeśli ktoś z Was nie wie, jaka jest cena badania wody ze studni to może sprawdzić to na stronie internetowej, o której pisała koleżanka. Tutaj: www.zbadamywode.pl/kategoria-produktu/z … optymalny/ znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje o samych badaniach, ale też o ich cenach. W zależności pewnie od miejsca i regionu przeprowadza się różne badania, jednak najlepiej dopytać tę firmę.

Dzięki wszystkim za cenne rady. Trochę mi to dało do myślenia, bo nie sądziłam nawet, że to takie ważne. Teraz na pewno pobiorę próbkę i prześlę ją do tej firmy.