Topic: Domek ogrodowy – gotowiec czy zbudowany samodzielnie?

Niedawno przeprowadziłam się do domu jednorodzinnego pod miastem i teraz mam własny ogród do dyspozycji. Ogrod jest częściowo zagospodarowany, ale chciałem wyznaczyć przynajmniej jego fragment pod plac zabaw dla dzieci. Pomyslałem o zakupie domku drewnianego, tylko że tego typu przedmioty sa strasznie drogie. Ktos z was budował taki domek? Gdzie znaleźć gotowy projekt?

Re: Domek ogrodowy – gotowiec czy zbudowany samodzielnie?

Jak masz dużo wolnego czasu i narzędzia, a do tego masz jakieś ogólne wyobrażenie na temat stolarki to bez problemu coś samodzielnie zbudujesz, tylko czy to naprawdę ma sens?
Teraz jest tyle różnych modeli domków drewnianych, że na pewno znajdziesz jakąś w miarę tanią i dobrze wyglądającą wersję takiego domku. Chyba, że masz własny pomysł i chcesz żeby taki domek miał jakąś wyjątkową konstrukcję. W innym przypadku radzę postawić na gotowca.

Ja kupilam do ogrodu gotowy domek i dzieci sa super zadowolone. Dom ma drzwiczki, zamykane okna, w środku male lawy do siedzenia i stolik. Moje corki jak tylko robi sie troszke cieplej od razu robia sobie tam piknik. Maja wlasne naczynia i ten domek jest dla nich ulubionym miejscem zabaw, a wcale nie kosztowal majatku.

Gotowego projektu raczej nie znajdziesz, ale możesz wzorować się na dowolnym domku wypatrzonym w sieci. Jak masz czas i narzędzia, to wystarczy dokupić materiał, dobrze wyszlifowane deski, jakąś farbę lub impregnat i raz dwa coś skonstruujesz. Do tego dochodzi kwestia wyposażenia. Jak robisz większy domek potrzebować będziesz jakąś stylową lampkę na baterie albo musisz podciągnąć prąd. Najtrudniejszy będzie oczywiście dach, który musisz obłożyć dodatkowo dachówką, najlepiej jakim rodzajem papy.

Samodzielnie trudno zrobić coś równie ładnego jak to co znajdziesz w ofercie niektórych sklepów. Wiem, bo mój mąż też próbował, ale ostatecznie i tak kupiliśmy gotowca do samodzielnego złożenia. W końcu nie każdy musi być złotą rączką, a w takich serwisach jak liliko.pl można znaleźć naprawdę piękne konstrukcje, które będą prawdziwą ozdobą każdego ogrodu.