Topic: Biuro rachunkowe czy zatrudnienie księgowej?

Witam wszystkich forumowiczów. Razem z mężem prowadzimy rodzinny interes. Mirek przejął firmę po ojcu. Nie jest to duża firma, ale zaufana i cieszy się dobrą opinią w okolkicy,jak również wśród klientów z całej polski. Cenię sobie tę naszą atmosferę firmie, jest taka kameralna, wszyscy się lubimy i dlatego tak dobrze nam się współpracuje. Niestety nasza księgowa wyjeżdża za granicę i zastanawiamy się, co w tej sytuacji zrobić. Szkolić, inwestować w nową pracownicę, czy może zdecydować się na biuro rachunkowe? Tę możliwość też bierzemy pod uwagę.

Re: Biuro rachunkowe czy zatrudnienie księgowej?

Przede wszystkim gratuluję! To niebo na ziemi, jeśli wykonywana praca sprawia nam przyjemność, a środowisko pracownicze wydaje się przyjazne. Nie każdemu się to udaje, niestety. Nie, nie mówię o sobie. Ja akurat jestem malarzem i wręcz uwielbiam swoją pracę. Oby każdemu się układało tak dobrze w pracy, jak nam! Haha. Wtedy na świecie byłoby naprawde super i każdy byłby szczęśliwy, co nie?

Re: Biuro rachunkowe czy zatrudnienie księgowej?

Nie wiem skąd jesteście, ale ja znalazłem dobrze prosperujące biuro księgowe w Gdańsku i wróżę nam bardzo długą współpracę. Jak sama zauważyłaś, nową pracownicę będzie pewnie trzeba nieco podszkolić, zaklimatyzowac ją z firmą. Skonsultuj tą decyzję z mężem, ale nie podejmujcie jej od razu, niech będzie to przemyślane. Może poradźcie się też pracowników, skoro ze wszystkimi macie taki dobry kontakt? Niech też mają wpływ na działanie firmy.