Topic: Jak często podlewać trawnik i kwiaty?

Od nieawna mieszkam w domku jednorodzinnym za miastem, mogę w końcu mieć ogród i własne podwórko na którym mogę spędzac czas tak jak chce. Zastanawia mnie tylko kwestia podlewania. Jak często robicie to u siebie? Według ogólnych zasad spryskuję trawę po zachodzie słońca i sprawdzam jak wilgotne jest podłoże ale mam wrażenie że podczas upałów mimo wszystko trawa schnie za bardzo i za szybko.

Re: Jak często podlewać trawnik i kwiaty?

Nigdy nie nawodnisz ogrodu tak dobrze jak deszcz chyba że korzystasz z systemu nawadniającego który dozuje wodę w odpowiedni dla roślin sposób. Coś takiego masz np tu: firmakrzak.com/systemy_nawadniajace.html . Poza tym nie musisz stać z wężem przez pare godzin bo wszystko dzieje się automatycznie. Ten czas możesz przeznaczyć na czytanie ksiązki na świeżym powietrzu co jest dla mnie o wiele lepszą opcją wink

Czy ta firma zajmuje się także projektowaniem ogrodów?

Tak, mój szwagier ją wynajął stąd wiem o nawadnianiu, tu masz link bezpośredni  firmakrzak.com/projektowanie_ogrodow.html . Efekt końcowy jest naprawdę niezwykły. Rośliny są idealnie dobrane, a całość jest utrzymana w stylu magicznego mini lasu. Fantastyczna robota która szczególnie podoba się dzieciakom.

Znam tę firmę i gdybym miał wybierać jeszcze raz też zdecydowałbym się na nich. Miałem ten problem że zakładanie ogrodów Legionowo Marki, czy na osiedlach w Warszawie bywa kłopotliwe ze względu na konieczność wkomponowania się w otoczenie. Jest to ważne bo jeśli już chce się mieszkać w fajnej dzielnicy to trzeba dbać o to żeby pozostała taką po naszym przyjściu. Jeśli przyjmuje się gości albo kontrahentów na swojej posesji to wygląd ogrodu jest tym bardziej istotny