Topic: Przystawki na weselny obiad.

Siemka. Zabieram się za organizację swojego wesela, ale nie będzie to tak do końca wesele. Po prostu obiad dla najbliższej rodziny w fajnej restauracji. Niestety powiedzieli mi, że nie załatwią mi kawioru, bo nie mają dobrego dostawcy i jeśli chcę to mogę sama się zaopatrzyć i oni wtedy podadzą. Oczywiście do szampana przy toaście. Czy wiecie gdzie się taki kawior kupuje poza normalnymi sklepami? Wiadomo, że trochę tych gości będzie więc chcę zaopatrzyć się w większe ilości.

Re: Przystawki na weselny obiad.

To trochę dziwne, ze restauracja ci tak powiedziała, normalnie przecież oni zrobią wszystko, żeby klienta zatrzymać. A szukałaś w internecie? Ja całkiem niedanow kupowałam kawior z jesiotra i cenowo wyszło dużo lepiej niż w sklepach stacjonarnych. Moim zdaniem zdecydowanie jest to opcja warta uwagi, tym bardziej, ze przy wydatkach weselnych warto na czymś zaoszczędzić, żeby przy okazji nie było gorzej na jakości. A co jeszcze będziesz mieć w menu?

Na powitanie właśnie ciemne pieczywko z kawiorem i lampka szampana. Na przystawkę ma być tatar z siekanej wołowiny, staropolski, do tego chleb na zakwasie. Na obiad jagnięcina pieczona z rozmarynem, pieczone ziemniaczki i zupa, tylko nie wiem jeszcze jaka. Możliwe że rybna. Na deser panna cotta i ciasta. Tortu jeszcze nie obmyśliliśmy. Nie będzie karty.

Ja to ogólnie to nie rozumiem o co ta cała zabawa z kawiorem, mi to nigdy nie smakowało. Poza tym uważam, że na weselach powinno być menu dopasowane do wszystkich i klasyczne a nie takie, które będzie smakowało wszystkim. Ja np na twoim weselu zjadłąbym tylko deser i piła alkohol. Skąd wiesz, czy wszystkim trafisz w gust?

To nie do końca jest tak jak mówisz, bo wszyscy nas znają a menu weselne jest odzwierciedleniem naszego charakteru i naszych gustów. Poza tym to jest tylko obiad a nie całe wesele, goście mogą sobie zjeśc potem pizze jeśli tylko chcą.

Ja kiedyś byłem na takim obiedzie oh i ah. Akurat mi smakowało, ale porcje były małe i część gości sobie w ogóle zamówiła właśnie pizzę na obiad weselny. Żenada straszna, ale nei dla gości tylko dla młodych. Ale kawior był przedni, muszę powiedzieć, że zacząłem od wtedy lubić. I też uważam, że jeśli chcesz kupić kawior sklep internetowy zapewni ci oszczedności nawet większe niż gdyby restauracja ci go zapewniła.

No właśnie o tym mówię. Akurat ceny kawioru online nie są takie wygórowane i można sobie pozwolić.