Topic: Plaga rabunków w okolicy – jak chronić samochód?

W mojej okolicy ostatnio grasje jakaś szajka, co kradną różne rzeczy z samochodów, a także czasem same samochody, jeśli któryś lepszy. Szczerze powiem, że ja się boję o swój samochód, bo niesety, ale ani garażu, ani żadnego innego zabezpieczenia, jak autoalarm i nie chcę, by jakiś ktoś wybil mi szybkę i ukradł coś z samochodu, albo i sam samochód sad Jesteście w stanie zaproponowac jakieś dobre rozwiązanie, które podniesie bezpieczeństwo mojgo samochodu?

Re: Plaga rabunków w okolicy – jak chronić samochód?

W Japonii to mają fajnie… garaże mają w swoich mieszkaniach 2x2 i jakoś to działa… u nas taka technologia to jest niemożliwa.

Wyobrażasz to sobie? ;D Trzeba by było całe miasta przebudowywać. Albo inaczej, zrównać z ziemią i zbudować na nowo.

Panowie, ale schodzicie z tematu. Mi samej ukradli kiedyś kilka razy panel radiowy, ba! Kiedyś zostawiłam wino na tylnym siedzeniu i też wywalili szybę, by je zabrać… normalnie, co za ludzie!

A próbowałaś skorzystać z usług oklejania szyb folią? To jest w sumieprosty, ale bardzo skuteczny zabieg na zabezpieczenie rozbijania szyb i kradzieży. Sam już coś takiego zainstalowałem na szybach swojego samochodu i przyznaję, że kupiłe jedną taką folię dodatkowo, to się do znajomego na złom wybrałem, gdzie miał dostawę. Przykleiłem do szyby jednego samochodu i próbowałem rozbić. Skubane jest naprawdę solidne:)

Folie? Naprawdę? I to tak na serio?

Najzupełniej smile To sa specjalne folie antywłamaniowe, których, co najlepsze, po naklejeniu w ogóle nie widać. Dodatkowo jeszcze można wybrać jakieś folie z przyciemnianiem, dzięki czemu przy okazji można chronić oczy przed słońcem smile

Ooo… ooo! smile To kolega mnie zaczarował. Tylko teraz muszę jeszcze poszukać, gdzie takie folie znajdę. No ale, jak już się wie, czego się chce, to łatwiej będzie! Dzięki i buziak! :*