Topic: Jak rozwinąć swoje umiejętności menadżerskie?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób Waszym zdaniem można rozwijac swoje umiejętności menadżerskie. Jestem na stanowisku kierowniczym od niedawna i nie mam doświadczenia w zarządaniu ludźmi.

Re: Jak rozwinąć swoje umiejętności menadżerskie?

No przede wszystkim poprzez zdobywanie doświadczenia rozwijasz swoje umiejętności. Poza tym myslę, ze do pełnienia funkcji kierowniczej trzeba mieć odpowiednie predyzpozycje, a nie każdy je ma. Może Ty nie masz ich jednak?

Uważam, ze mam odpowiednie predyspozycje, ale jakaś profesjonalna wiedza tez by mi się przydała. Nie studiowałam zarządzania, dlatego też czuję się trochę niepewnie na tym stanowisku.

Moim zdaniem skonczone studia nie są w tym wypadku najwazniejsze. Uważam, ze przydadzą Ci się profesjonalne sesje coachingu, o których możesz przeczytać pod adresem internetowym halibut.pl/coaching/ . Takie spotkania służa m.in. rozwijaniu swoich umiejętnosci szefowskich.

Dzięki. Może te sesje pomoga mi nabrac nieco więcej pewnosci siebie i nauczyć się jak sobie radzic w problematycznych sytuacjach.

Z pewnością. Dobra propozycją dla Ciebie wydają mi się także profesjonalne kursy menadżerskie, organizowane przez dobre firmy szkoleniowe i przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają zarządzać zespołem.