Topic: Zajęcia techniczne dla dzieci z robotyki – czy są już dla przedszkolaków ?

Czesc wszystkim, chciałabym zapisać mojego synka na zajęcia techniczne, z robotyki, ale nie wiem, czy w wieku przedszkolnym już się nadaje. Widziałam niedawno ulotkę, gdzie pisali, że nawet takie maluchy 5-letnie nadają się do tego, ale stwierdziłam, ze najpierw zasięgnę języka na forach, a potem dopiero zdecyduję co dalej z moim przedszkolakiem. Ktos z was jest może miał okazję wysłać już swoja pociechę na zajęcia techniczne dla dzieci?

Re: Zajęcia techniczne dla dzieci z robotyki – czy są już dla przedszkolaków ?

Nawet nie wiedziałem, ze w tym wieku można już uczyć je takich rzeczy… smile

Można można smile takie zajęcia techniczne dla dzieci to swietna sprawa. Mój przedszkolak uczęszcza na nie smile Mogę wam nawet pokazac na jakie: http://go4robot.pl/oferta/warsztaty/. Konkretnie z tej strony na robo-ludki. To godzinne zajęcia, na których dzieci maja do dyspozycji graficzne oprogramowanie. Mogą za jego pomocą ożywiać roboty. Widziałam je w akcji – nie dosyć, że uczą się podstaw logicznego myślenia, to jeszcze maja przy tym super zabawe.

I nie uważasz, że twój przedszkolak jest za mały na to?

Absolutnie – nie – świetnie sobie radzi z programowaniem np. zwierzątek czy piłkarzy. Te zajęcia techniczne dla dzieci dopasowane są po prostu do możliwości intelektualnych dzieci w tym wieku. Wierz mi – nie ma co się na zapas stresować. Jak się nie puścisz młodego na te zajecia, to się nie przekonasz smile myślę, że jego reakcja będzie najlepszą odpowiedzią

Może masz rację…

Popieram koleżanke – mój syn też zaczynał od podobnych zajęć technicznych dla dzieci, a dziś sam siedzi przy kompie i programuje jakieś rzeczy. A jest dopiero w 6 klasie.