Topic: Logo i napis ze styroduru - gdzie to zlecić?

Cześć wam. Nie wiem od czego zacząć także wybaczcie że może to brzmieć chaotycznie ale liczę że mimo to zrozumiecie co mam na myśli i pomożecie. Otóż chcę zlecić do wykonania logo firmy i nazwę wraz z mottem ze styroduru, bo przeczytałam że taki materiał idealnie się nada jeśli zależy mi na naklejeniu całości na ścianie. Kto się orientuje gdzie mogę to zamówić, jaki byłby ewentualny koszt i czas oczekiwania?

Re: Logo i napis ze styroduru - gdzie to zlecić?

Zależy jak duże mają być te litery i czy oczekujesz prostych kształtów czy raczej zawijanych. Na forum nikt ci raczej takich konkretów nie powie bo nawet jak ktoś się zna na wykonywaniu takich rzeczy to w pracowni może być np natłok zleceń i trzeba będzie dłużej poczekać. Co do styroduru to jest to tworzywo sztuczne, dosyć miękkie i łatwe w obróbce ale jeśli napis z logiem mają być na ścianie to raczej wszystko zda egzamin. Ze swojej strony moge polecić bardzo dobre studio http://www.algrafo.pl/. Od wielu lat pracują nad grawerami cnc napisów i różnych znaków więc możesz oczekiwać pełnego profesjonalizmu.

Zamawiałem u nich sporo kształtów i liter z pleksi, nie będę kłamał że umozliwiły to ich ceny bo oferują znacznie lepsze warunki niż konkurencja. Materiału nie musiałem załatwiać, zapewnienie wszystkiego leżało po stronie firmy, a więcej na temat cnc możesz poczytać tu: http://www.algrafo.pl/grawerowanie-cnc/. Warto się ze wszystkim zapoznać żeby zadać im już konkretne pytania i na spokojnie uzgodnić czego oczekujesz.

Dziękuję za pomoc. Mówicie że styrodur będzie odpowiedni? Ktoś go może używał do takich rzeczy i mógłby się wypowiedzieć jak się zachowuje po upływie czasu? Zakładam że ma to posłużyć pare lat stąd moje pytanie.

Posłuży. Styrodur to fajny i wbrew pozorom solidny materiał który stosują np modelarze bo możliwości jego kształtowania są w zasadzie dowolne. Jeśli masz wątpliwości to napisz zapytanie i poproś o radę. Tam przecież wiedzą najlepiej.

Tak zrobię. Dziękuję za wasze zaangażowanie, dowiedziałam się dzięki wam więcej niż ze wszystkich artykułów w necie jakie znalazłam tongue. Temat można zamykać, bo już wszystko wiem smile.