Topic: Pilnie potrzebuję sposobu, aby moja ciężarna przyjaciółka rzuciła palenie.

Moja przyjaciółka dowiedziała się dzisiaj, że jest w ciąży. Jest szczęśliwa z tego powodu, ponieważ jest wiele lat z partnerem, który ją kocha, a ona kocha jego. Problem jest jeden. Malwina pali papierosy, jest bardzo uzależniona od nikotyny. A przecież w ciąży nie może palić, przy noworodku też! Muszę jej pomóc rzucić fajki. Czy znajdę pomoc w aptece?

Re: Pilnie potrzebuję sposobu, aby moja ciężarna przyjaciółka rzuciła palenie.

A jaki ona ma do tego stosunek? Chce rzucić?

powiedziała, że spróbuje, ale nie słyszałam w jej słowach stanowczości. Moim zdaniem ona nie myśli o rzucaniu palenia.

Silna wola to jest priorytet. A jej chłopak pali? Może spróbuj z nim porozmawiać, może on ma na nią większy wpływ. W każdym razie warto wybrać się do apteki. Na pewno słyszałaś o Nicorette. Jeśli nie (wątpliwe), zajrzyj tutaj: https://www.aptekagemini.pl/group/nicorette. Dostępne są gumy do żucia oraz tabletki, można spróbować też połączenia. W zestawieniu z silną wolą, Nicorette potrafi naprawdę zdziałać cuda, znam wiele osób, którym się udało.

Ja też znam wiele osób, dla których Nicorette pomogło, sama jestem przykładem takiej osoby. Nigdy więcej nawet nie spojrzałam na papierosy!

I pomyśleć, że takie tabletki albo gumy są bardzo tanie, zwłaszcza w porównaniu z kosztami, jakie ponosi palacz, kupując codziennie dwie paczki papierosów.

Spróbuj podejść ją emocjonalnie. Połóż jej bez słowa na stoliku Nicorette oraz jakiś produkt związany z dzieckiem, ciążą, na przykład enfamil ha. Myślę, że ona prędzej czy później, z Twoją pomocą zrozumie, że rzucenie palenia jest konieczne dla dobra dziecka. Przy okazji, w tej samej aptece dostępne są przeróżne produkty dla ciężarnych i dla dzieci w różnym wieku, myślę że dobrze byłoby, żebyś przejrzała ofertę z przyjaciółką. Może ona jest jeszcze w szoku i nie rozumie, że za moment będzie matką.

Jako ciężarna zawsze robiłam zakupy w aptekagemini.pl, bo unikałam wychodzenia z domu. W ciąży trzeba się szczególnie oszczędzać.