Topic: Jaka jest cena za badania wody?

Witajcie. Niedawno odkryłam, że woda u mnie na działce ma nieprzyjemny zapach i smak. Nie wiem z czego to wynika. Zastanawiałam się też czy może to być wina kamienia w czajniku, ale nawet zwykła z kranu dziwnie smakuje. Powiedzcie mi czy powinnam wykonać jakieś badania? Można w ogóle to gdzieś zrobić? Dajcie  proszę znać.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

Może to wydać Ci się dziwne, ale ja regularnie badam wodę u mnie w domku letnim. Nie mogę przecież mieć pewności, czy sąsiedzi nie mają dziurawych szamb czy cokolwiek nie jest wpuszczane do gleby, z której ja potem pobieram wodę. Wolę nie ryzykować zdrowia.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

Mi tez się wydaje, że należy robić regularnie badania wody cena akurat nie jest za to wysoka, a lepiej mieć pewność, co się pije. Szczególnie, jeśli ma się małe dzieci w domu. Jest taka firma jak: https://www.zbadamywode.pl/, do której można wysłać próbki i oni badają ją pod kątem obecności bakterii czy żelaza. Dostępne są różne badania, od podstawowych do poszerzonych. Wszystko zależy od tego, jakie są podejrzenia.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

My z mężem też badamy wodę. Szczególnie od wtedy, gdy nasz najmłodszy syn zatruł się i przez tydzień miał biegunki. Później okazało się, że winna była woda ze studni na działce. Od tamtej pory nie ryzykujemy i raz na kilka miesięcy wysyłamy taką próbkę i badamy czy nie ma bakterii coli, jakiś azotanów i środków chemicznych.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

Jeśli ktoś z Was nie wie, jaka jest cena badania wody ze studni to może sprawdzić to na stronie internetowej, o której pisała koleżanka. Tutaj: www.zbadamywode.pl/kategoria-produktu/z … optymalny/ znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje o samych badaniach, ale też o ich cenach. W zależności pewnie od miejsca i regionu przeprowadza się różne badania, jednak najlepiej dopytać tę firmę.

Re: Jaka jest cena za badania wody?

Dzięki wszystkim za cenne rady. Trochę mi to dało do myślenia, bo nie sądziłam nawet, że to takie ważne. Teraz na pewno pobiorę próbkę i prześlę ją do tej firmy.