Topic: Córeczka prawie w ogóle nie sypia

Moi drodzy. Otóż zmagamy się z problemem z naszą maleńką córeczką. Od kilku dni ciężko jej się śpi, potrafi się bardzo często budzić i to z głośnym płaczem. Za dnia też dużo płacze. Powiedzcie mi, co możemy zrobić, żeby jej pomóc, bo się maleństwo nam zamęczy sad

Re: Córeczka prawie w ogóle nie sypia

Cześć. Słuchaj, a widzisz jakieś inne charakterystyczne objawy? Jak się zachowuje? Też jak się zachowuje w czasie jedzenia? Bo to mogą być różne problemy, choć niektóre mają charakterystyczne objawy.

Mała często podkurcza nóżki, w czasie karmienia często się próbuje wyprostować, jakby jej coś przeszkadzało. Jedzenie też tak na raty nam idzie.

A ma wzdęty brzuszek?

Może lekko, nie wiem, ciężko powiedzieć.

Ja bym powiedział, że tu da się zidentyfikować kolkę. Najwidoczniej jej gazy muszą strasznie przeszkadzac, stąd te próby prostowania się przy karmieniu. Zwróć uwagę na to, jak jest ułożona do karmienia (nie powinna leżeć na płask). Jeśli jest źle ułożona, albo jeśli źle trzyma sutek w buźce, to może łykać powietrze. No i też może Cię czekac zmiana diety, bo od Twojego mleka też może mieć problem z gazami.

Ale to niemożliwe. Jadam głównie warzywa.

Niestety, ale niektóre warzywa też przyczyniają się do tego, że dziecko może mieć gazy. W każdym razie wyeliminuj z diety takie produkty jak czosnek, cebula, kapusta, czy inne, które mogą powodować gazy, czy alergie. Dopiero później niektóre z nich możesz stopniowo wprowadzać na nowo, a najlepiej to już po odstawieniu dziecka od piersi.

Jeszcze ja tak drobnie wtrącę, bo kolega tutaj i tak wygląda na speca smile  Możesz próbować malutką ułożyć na brzuszku, ta pozycja pomaga w usuwaniu gazów. No i jeśli to się nie skończy, to trzeba z nią iść do lekarza.

Tak jak koleżanka mówi wink

Dzięki Wam za Wasze porady. Spróbuję wyeliminować z diety wszystkie jakieś produkty, które mogą powodować wzdęcia. Zobaczymy, co to da. Temat jest do zamknięcia.